امام زمان عج

ساخت وبلاگ

امکانات وب

چکیده : ... با عنوان : آیا میدانید خواندنی در مورد امام زمان بخوانید :

آیا میدانید که : یکی از دلایل وجود امام ، قاعده ی لطف خداست

آیا میدانید که : امامت حضرت مهدی(علیه السلام )به دو راه نص و معجزه ثابت شده است،

313یارامام زمان عج,...
نویسنده : سبحان بازدید : 88 تاريخ : يکشنبه 15 تير 1393 ساعت: 21:55
چکیده : ... با عنوان : شمشیرامام زمان (عج) بخوانید :

ذوالفقار شمشيري شگرف است كه ابتدا متعلق به رسول اكرم(ص) بود و آن حضرت در جنگ احد وقتي كه شمشير علي بن ابي طالب(ع) در گرما گرم نبرد شكست،آن را به او بخشيد و از همان زمان ايتن شمشير جنبه مقدس پيدا كرد. در وجه تسميه اين شمشير گفته اند: پشت آن خارهاي پست و بلندي مانند ستون فقرات آدمي داشته است.
در مورد منشأ ذوافقار اقوال ديگري هم هست؛ از جمله اينكه در جنگ بدر حضرت علي(ع) آن را پس از كشتن صاحبش عاص بن منبه سهمي به دست آورد، يا جزو هداياي بلقيس به سليمان(ع) بود و يا ذوالفقار در روز بدر به دست پيامبر(ص) رسيد و آن را به حضرت علي(ع) بخشيد. اين شمشير سپس به امام حسن و بعد از او به امام حسين(ع) و سرانجام به حضرت مهدي به ارث رسيد.
از حضرت صادق(ع) درابره وجه تسميه آن به ذوالفقار پرسيدند، حضرت(ع) فرمود: «زيرا اميرالمومنين(ع) ضربتي با آن به هيچ كس نزد مگر آن كه در دنيا از حيات «افتقار» (محروميت) پيدا كرد و در آخرت از بهشت».

منبع: فرهنگ نامه مهدويت

امام زمان عج,...
نویسنده : سبحان بازدید : 105 تاريخ : يکشنبه 15 تير 1393 ساعت: 21:56
چکیده : ... با عنوان : آيا در ميان اين همه مسلمان و شيعه 313 نفر يار و ياور........؟ بخوانید :

آيا در ميان اين همه مسلمان و شيعه 313 نفر يار و ياور براي حضرت وجود ندارد تا ظهور کند؟

در پاسخ اين سؤال مي گوييم:
اولاً: در روايات مختلف براي ياران و اصحاب خاص حضرت مهدي عليه السلام صفات و خصوصيات وي‍ژه اي ذکر شده که بايد در 313 نفر موجود باشد، و ما به برخي از آن صفات قبلاً اشاره کرديم.
ثانياً: همان گونه که در جاي خود اشاره کرده ايم، از مجموعه ي احاديث استفاده مي شود که حضرت دو دسته يار و ياور بعد از ظهور دارند: يکي ياوران خاص که 313 نفرند و دسته ي ديگر ياوران عام که ده هزار نفرند و بايد اين تعداد جمعيت نيز آماده شود.
ثالثاً: فراهم شدن 313 نفر از ياران خاص حضرت علت تامّه براي ظهور حضرت نيست، بلکه يکي از شرايط تحقق ظهور است، حضرت با کمک اين تعداد افراد حکومت عدل گستر جهاني را پياده خواهد کرد، اما اينکه آيا فراهم شدن اين تعداد نفر علت تامه ي ظهور است؟ خير، بلکه علل و عوامل و شرايط ديگري از جمله فراهم شدن زمينه ي لازم و مساعد براي حکومت حضرت نيز لازم است.
منبع: کتاب هنگامه ظهور

313یارامام زمان عج,...
نویسنده : سبحان بازدید : 128 تاريخ : يکشنبه 15 تير 1393 ساعت: 21:57