داعش:جذب زنان ودختران از طریق شبکه های اجتماعی

ساخت وبلاگ

امکانات وب

چکیده : به گزارش کوثر به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم ، گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و لیبی برای تبلی... با عنوان : داعش:جذب زنان ودختران از طریق شبکه های اجتماعی بخوانید :

به گزارش کوثر به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم ، گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و لیبی برای تبلیغ افکار جنایتکارانه و تکفیری خود به استفاده گسترده از سایت های ارتباط اجتماعی روی آورده است، و از زنان و دختران به ویژه دو زن عربستانی به نام "ریما الجریش" و "أخت جلبیب" برای گمراه کردن کاربران جوان استفاده می کند.
داعش فقط به جذب جوانان برای استفاده از آنان در جنگ میدانی بسنده نمی کند بلکه از زنان و دختران به ویژه زنان و دختران عربستانی نیز در مواردی مانند جنگ اینترنتی استفاده می کند و سایت های ارتباط اجتماعی را محیط خوبی برای جذب نیرو می داند.
به نوشته روزنامه الحیات ؛ داعش در مناطق تحت تصرف خود در سوریه ، عراق و  لیبی از جمله منطقه "برقه" در شرق این کشور  زنان و دخترانی را که فریب داده و جذب کرده است، مأمور جذب نیرو از طریق سایت های ارتباط اجتماعی می کند.
روزنامه سعودی الحیات چاپ لندن به نقل از ابومعاویه القحطانی یکی از اعضای ارشد داعش می نویسد : جنگ اینترنتی کم اهمیت تر از جنگ میدانی نیست .
ریما الجریش و اخت جلبیب دو زن عربستانی هستند که پایگاه های اینترنتی داعش را برای جذب نیرو اداره می کنند . اخت جلبیب که نام اصلی اش احتمالاً "ندی معیض القحطانی" است ، در صفحه شخصی خود در تویتر اعلام می کند که به برادرش در سوریه پیوسته است و برادرش هم اکنون در کنار تروریستهای داعش در شهر عین العرب می جنگد.
ریما الجریش نیز اعلام می کند که پسرش "معاذ الهاملی" در سوریه می جنگد و هفته گذشته به پسرش پیوست .
ریما می گوید که با پسرانش از عربستان به یمن رفت در حالی که هیچ گذرنامه ای به همراه نداشت و پسر 16 ساله اش به نام معاذ الهاملی 11 ماه پیش به سوریه رفت تا به داعش بپیوندد و خود ریما و بقیه پسرانش نیز مدتی در مواضع داعش در یمن به سر بردند تا اینکه هفته گذشته به معاذ پیوستند.
الحیات نوشت: معاذ الهاملی بزرگترین پسر ریما الجریش و کوچکترین عضو داعش است .

داعش"عراق"سوریه"شبکه های"اجتماعی",...
نویسنده : سبحان بازدید : 105 تاريخ : دوشنبه 3 آذر 1393 ساعت: 10:31